Дом и интерьер

Етапи створення ландшафтного дизайну

Не випадково вважається, що ландшафтний дизайн поєднує в собі цілих три напрямки: архітектуру, ботаніку і філософію. Правильно обраний і грамотно реалізований проєкт не тільки тішить погляд, а й зачіпає глибокі струни душі. У красивому, доглянутому саду чудово відпочивається морально і фізично. До того ж дизайн-проект допоможе розширити горизонти ділянки: розв’язати питання облаштування газону Львів, скомпонувати рослини та зони відпочинку так, щоб усьому вистачало місця і водночас не втрачало відчуття повітря та простору.

Отже, розібравшись із перевагами створення ландшафтного дизайну території перед заміським будинком, розберемо по черзі всі етапи планування та реалізації ідеї.

Створення проєкту

Насамперед потрібно визначитися з ідеєю. Чи буде сад притулком для відокремленого відпочинку і споглядання: ставок з коропами кої, бамбукові крісла в тінистому куточку, майданчик для медитацій. Або, навпаки, це буде місце для веселих сімейних і дружніх зібрань із барбекю, басейном і великим круглим столом.

Залежно від ідеї варто підбирати й стиль. Колірна гамма залежить від уподобань господарів — тут стилі не настільки категорично диктують правила.

Коли концепцію визначено, можна створювати перші плани-ескізи ділянки. Вони допоможуть уявити, який вигляд матиме дизайн у натурі. Потім слід узгодити ескіз із топографічним планом. І нарешті настає черга складання дендроплану, тобто схеми зелених насаджень на ділянці.

Підготовка території

Проєкт готовий, і не терпиться приступити до його виконання, проте спочатку потрібно в прямому і переносному сенсі підготувати ґрунт для майбутнього прекрасного саду. Перше, що слід зробити: очистити територію від сміття і вивезти його. До сміття належать не тільки будівельні відходи, а й сухі або хворі дерева, пні, які потрібно викорчувати, опале листя, гілки, бур’яни.

Читай еще!  Преимущества обоев Раш

Потім потрібно захистити обв’язкою, дерев’яними щитами або будівельною сіткою рослини, які підлягають збереженню. Також варто встановити межі, за які не можна заїжджати техніці, і відзначити їх.

Інженерно-будівельні роботи

Наступним етапом буде прокладання комунікацій:

  • водопроводу і поливу;
  • дренажної системи;
  • системи циркуляції води у водоймі;
  • організація системи освітлення, якщо воно залежить від енергопостачання.

Декорування

Перед висаджуванням рослин варто остаточно визначитися з декором саду: встановити фонтани та влаштувати міні-водоспади, розставити садові скульптури, столи, крісла, лавки, гойдалки тощо.

Посадка рослин

І ось, нарешті, настає час найприємніших клопотів, що вимагають, однак, найбільших витрат: посадка рослин. Усі роботи проводять відповідно до посадкового креслення. Останніми висаджують однорічники та сланкі рослини, газонну траву. Усі ці дії займуть не менш як тиждень. І, нарешті, озеленення ділянки завершено! Можна сидіти в плетеному кріслі на терасі, насолоджуватися заслуженим відпочинком і милуватися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *