Косметология

Особливості ремонту та устаткування орендованих комерційних приміщень у б’юті-індустрії

Небагато підприємців готові почати свою справу з купівлі власного приміщення. Також не всі ФОП взагалі вважають за потрібне придбання власної нерухомості для ведення комерційної діяльності. Саме тому оренда приміщення є досить поширеною практикою при веденні бізнесу в Україні. Як обрати приміщення, яке буде відповідати потребам орендарям та на що у першу чергу звернути увагу – про все це поговоримо у статті.

Оренда приміщення у індустрії краси

Здається, салони краси ростуть як гриби після дощу, проте це не має викликати здивування, адже попит на послуги б’юті-спеціалістів невпинно зростає. Згідно з аналізами ринку та зважаючи на мінливі тенденції у бізнесі, оренда робочого місця, кабінету чи цілого приміщення вважається вдалим капіталовкладенням для інвесторів та підприємців у наші дні. Проте, зважившись на відповідальний крок, треба ознайомитися з рекомендаціями та правовими нормами щодо оренди приміщень.

Особливості оренди комерційних приміщень

Успіх значною мірою залежить від вибору приміщення. Для ведення діяльності у сфері краси треба звернути особливу увагу на відповідність ремонту до існуючих норм та вимог.

При оренді робочого місця, кабінету або цілого приміщення слід звернути увагу на:

  1. Дотримання стандартів при ремонті приміщення (використання нетоксичних речовин при ремонті; матеріали для внутрішнього оздоблення мають бути лише з числа дозволених МОЗ України);
  2. Ремонт стін має бути зроблений таким чином, щоб була можлива їх санітарна обробка та дезінфекція;
  3. Правильне розміщення системи вентиляції та кондиціювання;
  4. Дотримання норм водовідведення;
  5. Дотримання норм пожежної безпеки;
  6. Дотримання норм розміщення робочих місць;
  7. Наявність аварійних виходів та зазначення евакуаційних маршрутів;
  8. Обладнання й меблі, що надаються разом з орендованим приміщенням;
  9. Наявність безперебійного інтернет-з’єднання;
  10. Наявність охоронної системи та/або системи відео-спостереження.
Читай еще!  Характер читается в аромате – выбираем мужские духи

Яке приміщення найкраще орендувати для ведення б’юті-бізнесу

Найкраще орендувати приміщення, у якому вже відбувалася б’юті-діяльність, і яке вже пройшло перевірки. Це має бути або вже діючий салон краси, або, у випадку оренди місць або кабінетів індивідуальними майстрами, то спеціалізовані б’юті-хаби або б’юті-коворкінги. Так, наприклад, мережа б’юті-хабів GoBeauty Studios надає до оренди повністю обладнані кабінети для б’юті-спеціалістів, що відповідають всім зазначеним нормам.

Чи вигідно робити ремонт «з нуля» в орендованому приміщенні, призначеному для проведення б’юті-процедур?

На це питання можна дати однозначну відповідь – ні. Ремонт є доцільним лише у випадку купівлі власного приміщення. Також треба звернути увагу на проведення будь-якого ремонту в орендованому приміщенні. Згідно з типовим договором оренди поточний ремонт виконується орендарем, а капітальний – орендодавцем. Проте, при укладенні договору треба перевірити чіткість визначення «капітальний» та «поточний» ремонти – їхні відмінності та особливості, технічну складність ремонту. Ремонт в орендованому приміщенні також є нелегкою справою через податкові наслідки з ПДВ та податку на прибуток, тобто він вимагає додаткової роботи бухгалтера.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *