Дом и интерьер

Розміри ліжка — як вибрати оптимальний варіант?

Комфортний сон у великій мірі залежить від розміру ліжка. Виробники сучасних меблів пропонують безліч красивих, стильних виробів різних за розміром та дизайнерським рішенням. Створення затишного, ергономічного простору обумовлюється умеблюванням спальні. Тож як оптимально поєднати просторе ліжко з габаритами кімнати?

Основні різновиди ліжок

Спальне місце має бути зручним та гармонійно поєднуватися з інтер’єром приміщення. В залежності від виробника, ширина та довжина ліжок можуть змінюватись. За розміром вироби умовно поділяються на три типи:

  • Односпальне ліжко має габарити 90х190 см та призначено для відпочинку однієї людини середньої статури. Останнім часом популярність таких виробів серед покупців знизилась на користь більш комфортних полуторних моделей.
  • Розмір полуторного спального місця знаходиться у діапазоні 100…160х200 см. Секрет популярності полуторок полягає у зручності та компактності. Модель вважається універсальною та гарантує комфортний відпочинок для людини будь-якої статури. У разі обмеженого простору кімнати таке ліжко стане у пригоді й для подружжя.
  • Класичні двоспальні меблі з габаритами 160/200х200/210 см призначені для зручного відпочинку двох людей. Переваги такої моделі полягають у наявності вільного місця. На такому ліжку зручно не тільки спати, а й комфортно проводити вільний час за переглядом фільму.

Шанувальникам простору стануть до смаку модні збільшені моделі кінг-сайз. Ширина таких виробів складає понад 200 см. За формою такі меблі нагадують квадрат та застосовуються в інтер’єрі великих, просторих кімнат.

Правильний вибір висоти спального місця обумовлюється зручністю користувача. Занадто високі варіанти незручні для дітей та людей невисокого зросту. Низькі ліжка потребують додаткового напруження м’язів, що некомфортно для літньої чи хворої людини. Більш зручними вважаються середні моделі, висота яких разом з матрацом складає 60 см.

Читай еще!  Как правильно подобрать моющее средство?

На що зважати при виборі?

При виборі оптимальних параметрів ліжка потрібно взяти до уваги вік та особливості людини, її антропометричні показники та смакові уподобання. Незручне місце для сну викликає відчуття напруженості, на ньому складно розслабитись та відпочити. Також модель залежить від розміру та облаштуванню спальні. Так наявність у конструкції додаткових валиків, підлокітників або шухляд для зручності при користуванні потребує додаткового місця. Поряд з ліжком також має залишитися вільний простір для пересування в приміщенні.

Правильний вибір розмірів ліжка залежить від оптимального балансу між його габаритами та інтер’єром спальні, а при виборі ліжка для двох візьміть до уваги параметри найбільшої людини. Важливим моментом є також вірно підібраний матрац та інші спальні речі.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *