Статьи

Усі ссавці живуть у наземно-повітряному середовищі?

Земля – унікальна планета Сонячної системи, де сформувалася біосфера. Біосферою називають обітницю, куди включається частина атмосфери, що примикає до поверхні, гідросфера і грунт. На межі атмосфери та поверхні Землі сформувалася наземно-повітряна оболонка, яку населяють бактерії, гриби, тварини. У статті розглянемо ссавців наземно-повітряного середовища. Бiльше тут xalepa.com.

Наземно-повітряне середовище

Наземно-повітряне середовище має особливості.

  1. Її пронизують сонячні промені. У полярних областях нестача світла полярної ночі компенсується надлишком під час полярного дня.
  2. Тут є постійний склад повітря з високим вмістом кисню.
  3. Нерівномірний розподіл вологи, що утворює посушливі області.
  4. Непостійність температури повітря, тому існують аномально холодні та спекотні райони.
  5. У цьому середовищі можливе пересування поверхнею Землі і повітрям, проте повітря настільки щільний, щоб утримувати у польоті великих тварин.

Ссавці наземно-повітряного середовища

  • Ссавці пристосувалися до життя в наземно-повітряному середовищі. У посушливих областях у ссавців виробляється мало сечі, вони активні ночами, п'ють росу. Деякі використовують запасений жир, який при розщепленні в організмі виділяє воду (верблюд).
  • Для проживання в холодних регіонах тварини відрощують густу шерсть, у спекотних — відкопують прохолодні ями (кенгуру) або живуть у норах.
  • Для комфортного існування в атмосфері невеликої щільності у процесі еволюції ссавці обзавелися внутрішнім скелетом. Деякі представники мають об'ємні легені, що дозволяють швидко бігати (гепард), вміють літати (кажани) або планувати (білка-летяга).

Між передніми та задніми лапками білки-летяги простягається літальна перетинка. У складеному положенні вона непомітна, оскільки вкрита шерстю. Летяга може планувати з дерева на дерево на відстань до 50-60 м-коду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *