Статьи

Відпочинок на морі в будь-яку пору року

Затока — популярний курорт в Одеській області, що сформувався навколо селища з однойменною назвою. Він розтягнувся на косі, що відокремлює Дністровський лиман від Чорного моря, і складається зі смуги готелів, баз відпочинку, невеликого приватного сектора та дачних селищ. Максимальна ширина коси не перевищує кілометра, а у найвужчих місцях Чорне море практично зливається з водами лиману. Все курортне життя Затоки зосереджено на пляжах. Тут можна не лише засмагати і плавати, а й займатися дайвінгом, кататися на катамаранах та гідроциклах, ходити на вітрильній яхті або вирушити на прогулянку катером. Головні переваги відпочинку в Затоці — хороша екологія та близькість до моря. Детально тут ua.rutaresort.com/vidpochynok-u-zatotsi-v-bud-iakyi-chas-roku. Якщо у вас на роботі не вдалося взяти відпустку на літні місяці (червень, липень, серпень), то не впадайте у відчай. Адже є відмінний варіант відпочинку на базі відпочинку Ruta в Одесі поза сезоном (з жовтня до квітня). Головними аргументами такого оксамитового відпочинку є: нижчі ціни, прогріте море, менша кількість людей у ресторанах та на набережній, комфортне отримання засмаги в обідню пору.

Райони Затоки

Крім самого селища, до складу курорту входить ціла низка населених пунктів, залізничних станцій та природних територій із загальною протяжністю близько 20 км: Кароліно-Бугаз, Лиманська, Морська, Сонячна, Дружба, Будакська коса та Сергіївка.

Коротка історія

Історія селища Затока, що спочатку отримало ім’я Бургаз, почалася ще за часів походів князя Олега на Царгород. Поселення розташовувалося на стародавньому торговому шляху, що з’єднує Візантію з Тиром (зараз це місто Білгород-Дністровський). Потім, з припиненням торгівлі, регіон запустився і був дикий куточок природи.
У 1827 році тут було встановлено навігаційний знак, який отримав у 1850 році статус маяка та відповідний штат — лоцмана та 6 матросів. Перші громадянські жителі оселилися в Бургазі в 1909 році, а трохи пізніше заможні громадяни з прилеглих міст почали будувати в селищі дачі, щоб здавати їх на літо.

Читай еще!  Какие хитрости используют в супермаркетах

Під час Першої світової війни в 1918 Бургаз зайняли румунські війська — окупація тривала до 1940 року, коли регіон був звільнений частинами Червоної Армії. Через рік румуни повернулися разом із військами вермахту та протрималися тут до 1944 року. 1945 року село Бургаз було перейменовано в Затоку.

Як курорт Затока сформувалася у 60-х роках — було збудовано нові будинки та виділено земельні ділянки для мешканців області. Затока отримала статус селища міського типу — у ньому було створено місцеві органи самоврядування та збудовано кілька баз відпочинку та санаторіїв.

У XXI столітті селище помітно оновилося і погіршилося — тут відкрилися сучасні готелі, пансіонати, ресторани та кафе, пляжі. Після цього Затока стала виключно туристичним місцем, куди щороку приїжджає безліч відпочиваючих.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *