Женское здоровье

Безсоння — що це, і як з ним впоратися

Безсоння — це серйозне порушення сну, яке виникає найчастіше у дорослих людей. Це поняття поєднує велику групу симптомів, які в сукупності призводять до погіршення якості життя хворого та виникнення інших патологій через постійний недосип.

Не варто плутати інсомнію з ситуаціями, за яких сон порушується через навмисні спроби відстрочити засинання. Наприклад, перегортання новин, лежачи в ліжку, перегляд серіалів у нічний час — не причина безсоння, а штучна стимуляція мозку відволікальними факторами.

Безсоння — це хвороба, яка потребує грамотної діагностики та лікування. Лікарі збирають анамнез, проводять ряд тестів, після чого підбирають препарати та дають рекомендації щодо зміни способу життя. Так, якщо порушення виникли на тлі стресу, засобом першої допомоги може стати Корвалол – препарат, який знижує рівень тривожності та нормалізує сон.

 

Види та симптоми інсомнії

Хворобу класифікують відповідно до її тривалості:

  1. Гостре безсоння. Такий діагноз встановлюється, якщо симптоми непокоять менше трьох місяців. Вони часто виникають після пережитого стресу, через який організм не здатний швидко впоратись з пережитою травмою. Часто такі випадки захворювання проходять самостійно, проте можуть поступово хронізуватися.
  2. Хронічне безсоння. Про нього можна говорити, коли симптоматика зберігається довше, ніж три місяці поспіль. При цьому вона може спостерігатися не щодня, але не менше ніж три рази на тиждень. Ця форма не минає без відповідного лікування.

Щоб фахівець запідозрив діагноз інсомнії, мають бути наявні такі ознаки:

  1. Пресомнічні. До цієї групи належать труднощі в процесі засинання — воно може бути довгим, неспокійним, легко перериватися. При цьому ситуація повинна бути придатною для сну (темрява, тиша, відсутність болю або дискомфорту).
  2. Інтрасомнічні. Пов’язані із самим процесом сну. Сон може бути поверховим, що не приносить відчуття відпочинку та фізичного і морального відновлення. Людина може часто прокидатися серед ночі без об’єктивних причин, довго та складно засинати після цього.
  3. Постсомнічні. Симптоми, пов’язані з пробудженням — почуття розбитості після прийнятного за тривалістю сну, ранкова втома, раннє пробудження за відсутності причин для нього.
Читай еще!  Какими достоинствами обладают виниры на зубы

При безсонні порушуються тривалість та якість сну одночасно, внаслідок чого людина не відпочиває, та її самопочуття прогресивно погіршується.

 

Як позбутися інсомнії

Крім застосування лікарських засобів, необхідно змінити спосіб життя:

  • зменшити кількість стресу;
  • створити всі умови для комфортного сну;
  • забезпечити достатній рівень денної фізичної активності;
  • не займатися у ліжку повсякденними справами (вживанням їжі, читанням, переглядом фільмів).

У сукупності всі ці зміни на тлі грамотної терапії дозволяють покращити якість та збільшити тривалість сну.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *