Дом и интерьер

Чому книги детективи такі популярні?

Зізнатись у тому, що нам дуже подобаються детективи – це чомусь соромно. Хоча ми, якщо чесно, жодних проблем у цьому не бачимо і із задоволенням поглинаємо роман за романом, зовсім не відчуваючи докорів совісті. Але се-таки ми вирішили поставити запитання, а чому детективи так повально читають і що в них такого особливого. До висновків дійшли дивним.

Інтернет-магазин книг Книгарня «Є» пропонує українському читачеві найбільший вибір вітчизняної та іноземної літератури, а також детектив книги.

Детективи: чому нам так подобається цей жанр

Є кілька теорій.

Перша: читання детективів – це спосіб втекти від реальності. Швидкий темп оповідання, насичений подіями та несподіваними поворотами сюжету, захоплює та відволікає від повсякденних турбот.

Друга: передбачуваність сюжету заспокоює читача. У детективах справедливість тріумфує, система правосуддя працює як належить, усім проблемам перебуває логічне пояснення, негідники отримують за заслуги — це приємний контраст із життям у нестабільному сучасному світі.

Третя: детективи – це найбільш інтерактивна форма розважального читання. Читач приміряє на себе маску детектива і веде слідство, лежачи на дивані: сам збирає підказки і намагається розгадати, хто і чому скоїв злочин. Ще він досліджує власні глибинні страхи та «темні» бажання, задовольняє цікавість у безпечній обстановці.

Четверта: читання детективів — це можливість зазирнути в голову злочинцям і зрозуміти, що спонукає їх до немислимих вчинків. Читач зазнає гострих відчуттів, переживаючи за героїв, з чиєю долею може співвіднести свій життєвий досвід, і отримує емоційну розрядку.

Якщо вам подобаються детективи з елементами наукової фантастики, зверніть увагу на «Драму 11» Барталомея Соло. Головний герой книги — Іларіон Лихачевський — вирушає до глухого села, щоб зробити сенсаційний репортаж про зникнення шестирічної дівчинки. Чим глибше він занурюється в життя села, тим більше дивні деталі спливають у справі, що його цікавить.

Читай еще!  Натяжной потолок в Одессе с установкой - подсветка, фотопечать, конструкции

Адреналін

Коли у своєму житті все спокійно, ми обов’язково шукаємо собі пригод на стороні. І сусіди не лаються, і чоловік все правильно і вчасно робить – нудьга. Тоді можна почитати про те, як граф убив когось у замку, у шкідливого банкіра свиснули гроші, а в усьому замішана сумна історія сімейного прокляття. Якщо немає історій, ми шукаємо їх у книжках. І детектив ідеальний варіант.

Розслаблення мозку

Детективи – це дуже розумний жанр. Ми намагаємося розкрити загадку, визначити, хто ж убивця, але до цього докладаємо певних зусиль. Ми самі не можемо відповісти собі на запитання, але так чи інакше прагнемо того, щоби перед нами представили чергову заплутану головоломку, яку ми б блискуче розгадали. Бажання полоскотати собі мізки — ось що рухає нашою детективною манією.

Спокій

Стежте за своїми почуттями після прочитання детектива. Напевно, це приголомшливий спокій. Когось вбили… Слава Богу, але мій будиночок закритий на замок, усі сплять, а грошики у надійному місці. Переконатися, що всі страхи відбуваються в іншому місці, а до тебе ніколи не дістануться — все-таки це дуже приємно. Подивіться на спокійних людей — вони фанати кривавих трилерів і детективів. Так знімають стрес, що поробиш…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *