Гинекология

Лікування та видалення грижі

Операція з видалення грижі живота: коли показано, особливості проведення

Грижа живота – поширена патологія, здатна виявлятися у людей різної статі та віку. При подібній деформації є перерозподіл внутрішніх органів через порожнини природного розташування. Сама грижа долає очеревину і виступає за межі шкірного покриву через слабкість м’язів. При візуальному огляді схожа на ущільнену освіту різних форм, на дотик тверда. Консервативне лікування гриж живота не проводиться, лікарі тут https://oxford-med.com.ua/services/hirurgiya/udalenie-gryzh/ рекомендують потерпілим негайне хірургічне втручання. Операцію можуть відкладати при виявленні проблеми у дитини, у дитячому віці грижа здатна розсмоктатися.

Що таке грижа: визначення, класифікація

Грижові ворота є отвір, що утворилися в черевній стінці. Дефект утворюється під впливом різних факторів, викликати його здатне виконання серйозних навантажень, травми та хірургічні операції, слабкість сполучних тканин. Згідно зі статистикою проблема – поширена, у тій чи іншій формі грижа трапляється у 5% населення. У 80% випадків формується випинання у чоловіків через особливості буденної активності. Основна причина утворення грижі у жінок — діастаз, що виник при вагітності та післяпологовому періоді. Найчастіше проблема зустрічається в осіб старшого віку (понад 50 років).

Грижі живота з’являються і в дитячому віці. Але лікування вони не вимагають. За станом дитини спостерігають медики, можлива консервативна дія. Часто рекомендується використання методів фізіотерапевтичного лікування грижі у комплексі з лікувальною фізкультурою. При виявленні грижі живота у дорослих лікування завжди радикальне. Проведення операції з висіченням місцевих тканин дозволяє дістатися місця локалізації. Після видалення грижі два тижні піде на відновлення. Реабілітаційний період може розтягнутися на 2 місяці у разі ускладнень.

Читай еще!  Женское интимное здоровье. Что такое остеопатия в гинекологии?

Класифікація

Хвороба має підвиди та класифікується за місцем розташування. Прийнято розподіл на зовнішні грижі черевної стінки живота (освіта виходить межі області) і внутрішні (випинання перебуває у черевної області).

Існує ще розподіл по локалізації, грижа може бути:

  • пупкова – знаходиться у районі пупка;
  • навколопупкова — відходить від пупкового кільця вправо або вліво;
  • пахова (додатково ділиться на пряму, косу), розташовується в паху, частіше зустрічається у чоловіків;
  • вентральна — грижа передньої черевної стінки, що знаходиться в нижній частині;
  • епігастральна — розташовується біля білої лінії живота.

Джерело: oxford-med.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *