Женское здоровье

Коли потрібна алкогольна детоксикація

Детоксикація від алкоголю — процедура зі звільнення організму від отруйних продуктів розпаду спирту. З її допомогою можна усунути абстиненцію (похмілля), зняти неприємні симптоми, поліпшити самопочуття людини. Детально тут https://novyj-put.net.ua/detoksikaciya-ot-alkogolya/.

Для чого потрібна детоксикація

Тривале вживання спиртних напоїв з подальшою інтоксикацією організму згубно позначається на печінці, слизовій оболонці та інших внутрішніх органах, а також на нервовій та серцево-судинній системах.

Як у цьому випадку допомагає детоксикація:

 1. Позбавляє токсинів;
 2. нормалізує метаболічні процеси;
 3. Відновлює імунітет;
 4. Стабілізує роботу внутрішніх органів.

Детоксикація вважається першим кроком у боротьбі з алкоголізмом. Тільки після того, як організм очищений від всіляких отрут, можна переходити до кодування, терапії та реабілітації на базі наркологічного центру.

Види детоксикації

Виділяють 3 основних методи очищення організму від спиртного:

 • Медикаментозна детоксикація;
 • Апаратна детоксикація;
 • Детоксикація за допомогою народних засобів.

Очищення організму медикаментами

Якщо ви або ваша близька людина зіткнулися із середнім або важким ступенем отруєння спиртним, процедуру очищення організму необхідно проводити в стаціонарі під наглядом досвідчених лікарів. Такі отруєння зазвичай супроводжуються нудотою, мігрень, порушенням дихання і пульсу, але іноді трапляються ускладнення, які можуть призвести до коми або навіть смерті. Ризикувати не можна в жодному разі.

При медикаментозній детоксикації застосовують такі препарати:

 1. Абсорбенти. Вони допомагають виводити токсини з організму;
 2. седативні речовини. Потрібні для заспокоєння;
 3. Вітаміни;
 4. Гепатопротектори. Зміцнюють печінку;
 5. Кардіопротектори. Для допомоги у роботі серця;
 6. Сечогінні та протисудомні ліки.

Основним засобом для детоксикації є встановлення крапельниці з розчином, склад якого лікар призначає після огляду пацієнта та вивчення його історії хвороб.

Апаратна детоксикація

У разі тяжкого отруєння вдаються до послуг апаратної детоксикації організму. Як і при медикаментозному очищенні, цю процедуру проводять у стаціонарі.

Читай еще!  Правила відвідування парної: Комплексне керівництво для справжніх поціновувачів

Види апаратної детоксикації:

 1. Гемодіаліз – очищення організму без залучення нирок;
 2. Гемосорбція – фільтрація крові за допомогою абсорбентів;
 3. Плазмаферез — Відділення кров'яних клітин від плазми крові з їх подальшою фільтрацією.

Кожен із методів існують протипоказання. Наприклад, гемодіаліз не проводять при цукровому діабеті чи туберкульозі, а плазмаферез не рекомендується при гіпертонічному кризі чи анемії.

Очищення організму народними методами

При слабовираженому отруєнні алкоголем і тільки в такому випадку можна зайнятися самостійним очищенням організму, використовуючи народні засоби.

Оскільки інтоксикація супроводжується зневодненням, головне, що потрібно зробити, — відновити водний баланс в організмі. Для цього потрібно пити багато води, у тому числі мінеральної, натуральних соків, трав'яних настоїв та відварів.

З раціону на цей час важливо виключити жирну їжу. Натомість найкраще є овочі та фрукти, страви на основі рису, каші. Вживаючи таку їжу, ви допоможете організму прискорити метаболізм та очиститись від шлаків.

Успішне відновлення можливе лише за умови здорового сну, легкого фізичного навантаження та прогулянок на повітрі.

Весь цей комплекс народних методик допоможе позбутися похмілля та потягу до алкоголю, але треба розуміти, що це не лікування алкоголізму, а лише усунення симптомів. Психологічну залежність побороти самостійно чи з допомогою близьких практично неможливо. Тому у разі серйозних проблем з алкоголем слід одразу ж звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців у галузі наркології та психотерапії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *