Дом и интерьер

Натяжні стелі з підсвічуванням: створення атмосферного освітлення

Стелі з підсвічуванням – це один з підходів, який, при грамотному підході, дає змогу зробити інтер’єр неповторним. Використання різноманітних способів розташування освітлювальних пристроїв дозволяє візуально скоригувати простір кімнати, створити додаткове освітлення, привернути увагу до певних деталей облаштування кімнати, стилістичних або функціональних зон. Натяжні стелі в Україні обирають чи не найчастіше серед інших способів оформлення стельового перекриття, адже варіативність відтінків, фактур та способів освітлення надає велику свободу творчості при облаштуванні оселі. Замислюючись, якою повинна бути концепція, варто першою чергою визначитися з дизайном, в тому числі й спланувати спосіб організації підсвічування. Й тоді вже замовляти встановлення натяжних стель у Києві. Маючи уявлення, як буде виглядати конструкція, буде простіше розробити проєкт.

Освітлення може розташовуватися за периметром чи всередині стелі. У першому випадку можна обрати такі системи:

 • Контурну по всій площині. У цьому випадку світлодіодна стрічка фіксується безпосередньо вздовж країв, підкреслюючи геометрію кімнати.
 • Контурну для багатоярусних стель. Так, дворівнева натяжна конструкція може бути декорована світлодіодною стрічкою, розміщеною на межах ярусів.
 • «Летючу» стелю. Освітлення з кріпленням ламп за карнизом оптично збільшує висоту приміщення. Крім цього, приховане лінійне підсвічування додає легкості й «повітряності» атмосфері в помешканні.

Щодо підсвічування зсередини, воно має ефектний вигляд завдяки м’якому світлу, яке випромінює все полотно. Може бути реалізоване як:

 • Підсвічування крізь плівку чи тканину по всій поверхні. Такий спосіб універсальний – маленька кімната стане візуально просторішою, а великій додасться затишку.
 • Світлові смуги й лінії. Напівпрозорі елементи в конструкції можуть стати справжнім мистецьким оздобленням приміщення. Так, можна розмістити лінії послідовно, або сформувати абстракцію, де смуги будуть розміщені як «блискавки», «промені», «клітинка», чи підкреслено хаотичне поєднання.
 • Світлові фігури, узори й орнаменти. Кола чи овали, листя, квіти, серця, завитки, геометричні орнаменти й т.д. – все це може бути головною помітною деталлю естетичного оформлення на лаконічному фоні інтер’єру, чи узгоджуватись із малюнком шпалер, текстильного декору в кімнаті.
Читай еще!  Ремонт санузла: советы

Також справляє захопливе враження комбінація підсвічування й малюнків на полотні. За допомогою фотодруку та вдало підібраного освітлення вдається досягти цікавого ефекту тривимірності.

Вибір освітлювальних пристроїв: для вдалої реалізації ідей

Існує багато варіантів штучних джерел світла для натяжних стель, добирати які потрібно згідно з тим, яка схема організації освітлення повинна бути сформована. Слід пам’ятати, що лампи не повинні нагріватись – у протилежному випадку плівка ПВХ може пошкодитись. Зазвичай серед обладнання обирають:

 • Світлодіодні стрічки. Це вузький та гнучкий кабель з провідниками, на якому на різній відстані один від одного встановлені світлодіоди. Розподіл здійснено так, щоб було можливо розрізати стрічку у потрібному місці, з огляду на необхідність.
 • Точкові світильники. Випускаються спеціальні точкові світильники, які вбудовуються в натяжні стелі. Вони розрізняються за способом кріплення та типом ламп. Доцільно використовувати енергоощадні лампочки, оскільки вони не розжарюються, й нагрівання не деформує полотно.
 • Дюралайт. Таке устаткування має вигляд гнучкого шнура із ПВХ, з лампами розжарювання, які розміщені з певною дистанцією. Така система дещо нагадує LED-систему, однак доречно використовувати її з тканинними стелями, щоб уникнути плавлення плівки.
 • Діодні мінісвітильники. Застосовуються для створення ефекту зоряного неба. Часто замовити натяжні стелі такого типу вирішують для дитячої кімнати чи спальні.
 • Споти. Конструкція цих світильників передбачає їх точне спрямування в певний бік, як це робиться зі сценічними софітами. Світло можна спрямовувати на предмети інтер’єру, на яких потрібно зробити акцент, наприклад, красиву картину чи барельєф.

Тон світла може бути різним. Вибирати його потрібно, враховуючи площу й висоту приміщення, а також заплановану кольорову гаму й стилістику кімнати. Класичне біле чи жовте, холодне синє, авангардні яскраві неонові відтінки та багато інших – спектр достатньо широкий.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *