Дом и интерьер

Перевага інфрачервоних панелей SunWay

Далеко не на кожній дачі є піч або, тим більше, повноцінне опалення. Але це й не доцільно, з огляду на те, що життя за містом кипить влітку, а взимку на ділянку навідуються рідко. Однак і в середині літа трапляються холодні дні, і тут неоціненну допомогу можуть надати різноманітні інфрачервоні обігрівачі з терморегулятором для дачі. Розбираємось, як влаштований прилад, які можливості має, за якими параметрами його вибирають. Про усі переваги інфрачервоних панелей SunWay ви можете дізнатися тут https://sunway.ua.

Про принцип роботи та конструкції

Системи водяного опалення, конвектори та масляні обігрівачі працюють тим же способом, що і вогонь у печі: нагрівають повітря, яке, у свою чергу, віддає тепло навколишнім предметам. Такий спосіб теплопередачі (теплообміну) називається конвекційним, і діє всеспрямовано, разом із потоками повітря. Традиційне конвекційне обігрів призводить до того, що найтепліше місце в приміщенні утворюється під стелею, куди прямує тепле повітря.

Інфрачервоний (ІЧ) нагрівач працює за іншим принципом. Він випромінює інфрачервоне випромінювання, яке є одним із видів електромагнітних хвиль (частина з них, видимий спектр випромінювання, сприймається людським оком). Більшість променистої енергії від такого приладу спочатку поглинається поверхнею предметів, при цьому нагрівання повітря йде незначно. Предмети нагріваються самі, та був нагрівають повітря.

Електромагнітний спосіб передачі енергії можна зробити спрямованим. Це дозволяє організувати обігрів певного об'єкта без попереднього прогріву всього приміщення (зменшити витрати енергії).

Саме тому тепловий ефект від ІЧ приладу можна відчути відразу після його включення. Конструкцію агрегату можна представити у наступному (схематичному) вигляді:

  1. Випромінювач. Головний елемент ІЧ обігрівача, що продукує інфрачервоне випромінювання, за рахунок нагріву. Для його нагріву найчастіше використовується електрика чи газ. У звичних електричних приладах як нагрівач використовується ТЕН або спіраль.
  2. Рефлектор. Це відбивач, поверхня радіусної форми, спрямована до випромінювача і покрита шаром теплостійкого металу. Іноді, щоб пом'якшити випромінювання, поверхню рефлектора роблять матовою чи нерівною.
  3. Захист. Має вигляд металевої сітки або прозорої перегородки, допомагає безпечно експлуатувати прилад у приміщеннях з дітьми та домашніми тваринами.
  4. Терморегулятор. Дозволяє підтримувати температуру на заданому рівні. Завдяки терморегулятору прилад працює не завжди, а лише до нагрівання повітря до заданої температури, після чого відбувається відключення.
Читай еще!  Где заказать химчистка стульев в Киеве?

Інтенсивність випромінювання

ІЧ нагрівачі здатні випромінювати теплову енергію у вигляді хвиль різної довжини, але у певному діапазоні. Чим коротша довжина хвилі, тим більше енергії вона несе, і тим сильніше випромінювання, що відбивається на характеристиках агрегату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *