Женское здоровье

Покази до проведення мануальної терапії

Чи завжди від болю в спині можна позбутися лише за допомогою ліків чи операції?

Що таке мануальна терапія?

У цьому терміні є латинський корінь, саме слово «манус», що означає «рука», «кисть руки». Отже, мануальна терапія — це метод лікування, заснований на впливі лікаря руками на опорно-руховий апарат людини (хребет, кінцівки, м'язи, зв'язки) з метою нормалізації його функцій. Записатись на проведення мануальної терапії ви можете тут https://osnova-clinic.com.ua/service-category/manualna-terapiya/.

Які хвороби можна лікувати за допомогою мануальної терапії?

Їх багато. Насамперед, це остеохондроз хребта та його ускладнення, порушення постави, сколіоз, кіфоз, невралгії, захворювання суглобів.

На практиці, однак, людина може не знати, яке саме у неї захворювання, але точно знає, що її непокоїть. Тому приводом для звернення до мануального терапевта можуть бути болі у будь-якому відділі хребетного стовпа, які можуть віддавати (іррадіювати) в руку, ногу, сідницю; почуття оніміння в пальцях кисті чи стопи; головний біль, шум у вухах, запаморочення.

Чи застосовується цей метод при грижах поперекового відділу хребта? Якщо так, то в яких випадках?

Безперечно. Грижа міжхребцевого (міжхребцевого) диска – це одне з ускладнень остеохондрозу, і такі пацієнти приходять до нас нерідко. І тут найчастіше привід звернення — біль. Залежно від її виразності та, найголовніше, характеристики грижового випинання, ми використовуємо різні модифікації мануальної терапії. Разом з тим, за допомогою цього методу ми можемо допомогти не за кожної грижі. Тому спочатку визначаються її розміри, розташування по відношенню до нервів, спинного мозку.

Читай еще!  Частный дом престарелых в Николаеве: услуги, преимущества, тонкости работы

Мануальна терапія використовується при остеохондрозі шийного відділу хребта?

Так. Тут ми застосовуємо ті самі принципи, що і при лікуванні поперекового відділу.

Чи можна поєднувати її з іншими методами?

Я сказав би, що в багатьох випадках навіть потрібно. Зокрема, при сильних болях вона не завжди може достатньо усунути її, тому буває необхідне додаткове призначення знеболювальних засобів, акупунктури.

Інший приклад – недостатньо сильна мускулатура. Адже добре відомо, що міцні і витривалі м'язи, що підтримують хребці в потрібному положенні — основа здорової спини. Але наше лікування саме по собі не зробить м'язи сильнішими, тут необхідні регулярні, постійні заняття лікувальною фізкультурою за індивідуально розробленою програмою.

Завжди потрібно пам'ятати: кінцевою метою терапії є не лише зняття больових відчуттів та повернення рухливості хребцям чи суглобу, а й обов'язково – створення умов для профілактики таких порушень у майбутньому. Тому важливо використовувати весь резерв можливостей сучасної медицини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *