Статьи

Пошук it спеціалістів в Україні

На перший погляд може здатися, що у цьому питанні не може виникнути зайвих труднощів. Проте це не зовсім так. Якщо ваша задача — це знайти справжні таланти серед тисячі інших кандидатів, доведеться попрацювати над власними навичками сорсингу в першу чергу. Чим більше у вас різноманітного досвіду, тим легше це буде зробити (https://evotalents.com/uk). Професійний розвиток тут — найголовніший аспект. Адже IT галузь постійно розвивається та змінюється. Тому навіть якщо ви вже працюєте рекрутером багато років, не нехтуйте проходженням онлайн-навчання, відвідуванням тематичних конференцій, нетворкингом з колегами та не забувайте дивитись вебінари від рекрутерів міжнародного рівня. Це все допоможе вам не тільки знаходитись в інформаційному полі, а ще й розвивати себе як особистість (навички комунікації тощо).

Відбір кандидатів

Пошук кандидатів (або сорсинг) — це довгий та складний процес. Він потребує багато часу та уважності. Крім того, рекрутеру знадобиться креативність. Адже спілкування з кандидатами — це особливий процес. Вже від першого повідомлення залежить, чи захоче IT спеціаліст продовжувати з вами комунікацію. Тільки уявіть, яка кількість повідомлень надходить дійсно крутому професіоналу. Звичайно, конкуренція між рекрутерами зростає. Тому ваша головна задача — це запамʼятатися кандидату своїм повідомленням, бути оригінальним та емпатичним. Тоді шанс, що людина відповість саме вам, зростає вдвічі.

Наступний та не менш цікавий етап — це відбір кандидатів. Після того як ви їх знайшли, почали комунікацію, необхідно зрозуміти, хто саме вам потрібен. Для точного пошуку необхідно сформувати портрет ідеального кандидата. Зазвичай роблять це разом з клієнтом, ставлячи йому різноманітні питання щодо вакансії. Коли у вас вже є розуміння потрібної людини, починаються перші технічні інтервʼю. Незважаючи на назву, тут важливо не лише дізнатися про hard skills кандидата, а й зрозуміти, який він або вона як людина. Обʼєднав разом hard та soft skills ви можете отримати кілька кандидатів, яких і покажете клієнту.

Читай еще!  8 часов полноценного сна — простое средство против ожирения

Як правильно провести співбесіду

Для того, щоб провести співбесіду з кандидатом легко та вдало, необхідно підготуватися.

  • По-перше, необхідно ще раз продивитися всю інформацію, яка вже є у вас про кандидата. Не буде зайвим зайти на його профіль LinkedIn, щоб оновити знання про його минулий досвід та місця роботи, перечитати вашу переписку.
  • По-друге, заздалегідь підготуйте питання. Якщо ви одразу сформували правильну комунікацію зі своїм клієнтом, то вже знаєте, що для нього є найголовнішим. Зробіть акцент саме на це під час співбесіди.
  • Дозвольте кандидати ставити вам запитання. Нехай він цікавиться будь-чим про компанію, в якій потенційно буде працювати. Важливо, щоб ви володіли необхідною інформацією і змогли впевнено відповідати на всі питання.
  • Підготуйтесь до можливих заперечень кандидата. Можливо, у нього виникнуть сумніви і страхи щодо потенційного місця роботи. Вам варто навчитися працювати з цим. Подібний досвід прийде до вас з досвідом. Але щоб бути впевненим у собі, радимо також подивитися тематичні відео від професіоналів або почитати додаткову літературу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *