Статьи

Що таке присвоєння кадастрового номера?

Кадастровий номер земельної ділянки — це його номер, який не змінюється та не повторюється у часі та на території України. Він надається органом реєстрації прав при внесенні відомостей про земельну ділянку до ЄДРН.
Зазначимо, що кадастровий номер земельної ділянки використовується для цілей кадастрового обліку та держреєстрації прав на нього. Він обов'язково вказується у всіх інформаційних ресурсах.

Такий номер є унікальним і дозволяє ідентифікувати ділянку серед інших об'єктів нерухомості. Якщо земельна ділянка знімається з кадастрового обліку, то її кадастровий номер не може бути наданий іншим об'єктам нерухомості.
Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці з урахуванням її розташування.

Як надається кадастровий номер земельній ділянці

Кадастровий номер присвоюється кожній земельній ділянці:

  • у разі його постановки на кадастровий облік у зв'язку з його утворенням або створенням;
  • при включенні відомостей про раніше враховану земельну ділянку.

Для присвоєння кадастрового номера проведено наступний поділ:

  • територія України поділена на кадастрові округи;
  • кадастрові округи – на кадастрові райони;
  • кадастрові райони – на кадастрові квартали.

Кожній із цих одиниць поділу надається унікальний обліковий номер, а округам і районам також найменування. При цьому кожна наступна одиниця поділу включає обліковий номер попередньої.

Чи змінюється кадастровий номер земельної ділянки за зміни її характеристик?

Кадастровий номер земельної ділянки не може бути змінено.
Якщо земельна ділянка змінила характеристики (наприклад, межі, зокрема внаслідок їх уточнення, адресу ділянки або її площу), то до відомостей про неї, що містяться в ЄДРН, вносяться зміни. При цьому змінюється лише та характеристика ділянки, що змінилася. Отже, кадастровий номер ділянки залишається тим самим.
При цьому враховуйте, що у разі перетворення вашої земельної ділянки (тобто при її розділі, виділі, об'єднанні, перерозподілі — п. 46 Порядку ведення ЄДРН) буде утворено нову ділянку (нові ділянки). При їх постановці на кадастровий облік йому (їм) буде надано кадастровий номер як новому об'єкту нерухомості.

Читай еще!  Наушники Ergo — качественные аксессуары от надежного производителя

Як дізнатися кадастровий номер земельної ділянки?

Кадастровий номер земельної ділянки ви можете дізнатися:

  • з витягу з ЄДРН. Якщо ви самі зверталися за постановкою земельної ділянки на кадастровий облік, то на підтвердження її проведення вам було видано виписку (крім випадку, коли ви відмовилися від її отримання). У ній обов'язково вказується кадастровий номер;
  • за допомогою публічної кадастрової карти — за адресою земельної ділянки або обравши її місцезнаходження на самій карті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *