Дети

Як виховати дитину з аутизмом?

Ви станете майстром планування

Якщо ваша дитина погано переносить гучні звуки, а ви збираєтесь у кіно, ви візьмете із собою навушники. Якщо ви маєте відвідати день народження і ви знаєте, що дитині некомфортно в новій обстановці, ви прийдете на місце проведення свята заздалегідь, щоб допомогти їй адаптуватися. Якщо дитина потребує розпорядку дня, ви заздалегідь готуватимете її до змін у повсякденній рутині. Ви та ваші рідні навчитеся передбачати потреби сина чи доньки, щоб полегшити їм життя.

Ви перестанете порівнювати свою дитину з іншими дітьми

Ви швидко зрозумієте, що фраза «а якби…» і звичка порівнювати свою дитину зі звичайними дітьми того ж віку нічого не допоможуть. Звичка порівнювати себе чи свою дитину з іншими є природною, але треба навчитися вчасно зупинятися. Наголошуйте на досягненнях і перемогах, що стали результатом його особистого прогресу — його, а не інших дітей, і тоді ви частіше відчуватимете гордість.

Близькі можуть заперечувати діагноз

Як би чітко і ясно ви не повідомляли про те, що у дитини аутизм можуть знайтися родичі, які відмовляться повірити в це. Свекруха або навіть чоловік можуть думати, що дитина просто переросте. Коли їх заперечення почне дратувати (а це неодмінно станеться), читайте про себе мантру: «Люди не прийматимуть аутизм моєї дитини так, як я, і це нормально». Можливо, вам важко завжди бути спокійною і терплячою, але все ж таки спробуйте. Дозвольте іншим у своєму темпі дійти до діагнозу, але тільки якщо їх заперечення не заважає реабілітації і не шкодить емоційному благополуччю дитини.

Читай еще!  Детские ролики: особенности и советы выбора

Ви навчитеся прощати людям їхні абсурдні реакції

Повідомляючи про аутизм родичам та друзям, ви неодноразово зіткнетеся з дивною реакцією. Деякі можуть запитати вас, чи приймали ви вітаміни під час вагітності або, можливо, пили каву, натякаючи, хай і ненавмисно, що аутизм у дитини – це у певному сенсі і ваша вина. Люди можуть поставити під сумнів розумові здібності вашого лікаря або почати критичний монолог про стан медицини в цілому. Навіть якщо у вас раніше був не надто бойовий характер, тепер ви станете майстром гострого слова. Ну а хороша новина полягає в тому, що багато хто з тих, хто зморозив дурість, вперше дізнавшись про діагноз, наступного разу при зустрічі примудряється сказати щось доречніше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *