Статьи

Висновок для маломобільних груп населення

Пересуватися без перешкод людям з обмеженими можливостями непросто. Що робити, якщо права порушені?

Право інвалідів, що зазнають труднощі з пересуванням, отримати доступ до соціальних об’єктів — магазинів, ресторанів, управа, органам влади, лікарням, навчальним закладам і так далі — закріплено в законодавстві. Що саме має зробити представники перерахованих вище організацій, читайте нижче. А для початку розберемося з законами. Почитайте ще висновок для маломобільних груп населення.

«Інвалід — особа, яка має порушення здоров’я зі стійким розладом функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності та викликає необхідність її соціального захисту».

Термін «маломобільні групи» ширше: він має на увазі людей, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До маломобільних груп населення відносяться: інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди старшого віку, люди з дитячими колясками і т. П. Так як ми будемо говорити саме про захист прав споживачів (зокрема — прав на отримання товарів, послуг та інформації), основні тези статті здебільшого відносяться і до маломобільних громадян, а не тільки до інвалідів, які не можуть пересуватися самостійно.

Відповідно до законодавства, організації, органи влади зобов’язані забезпечити інвалідам:

Умови для безперешкодного доступу до об’єктів соціальної, інженерної і транспортної інфраструктур.

Такими об’єктами вважаються житлові, громадські та виробничі будинки, будівлі та споруди, включаючи ті, в яких розташовані фізкультурно-спортивні організації, організації культури та інші організації.

Безперешкодний доступ повинен бути до місць відпочинку і до наданих в них послуг.

Всі ці об’єкти повинні бути обладнані пандусами, поручнями, туалетами для інвалідів (якщо туалети в принципі передбачаються); повинні мати достатньо широкі проходи для того, щоб можна було проїхати на візку.

Читай еще!  Хватает ли ребенку материнского молока

Умови для безперешкодного користування транспортом

Наприклад, в громадському міському транспорті повинні бути спеціальні майданчики для розміщення інвалідних колясок, обладнані поручнями і кнопками виклику водія. Автобус або електробус обладнується спеціальним пандусом для в’їзду в салон і виїзду, деякі моделі вміють «нахилятися» до бордюру, щоб не залишалося великого зазору.

Сюди ж відноситься наявність засобів зв’язку та інформації (включаючи кошти, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів світлофорів і механізмів, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).

На вокзалах повинні бути пандуси, вантажопасажирські ліфти; місця для колясочників в залах очікування; спеціальні столики в буфетах, кафе і ресторанах; туалети, обладнані для інвалідів. Для посадки в вагон повинні бути надані пересувні підйомники для переміщення з платформи в вагон. Проходи в купе, обладнаних для інвалідів, повинні бути розширеними порівняно зі стандартними.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *