Дом и интерьер

Як вибрати надійного забудовника?

Коли людина щось робить вперше, то іноді робить помилки через незнання. У цій статті я постараюся розповісти все, що знаю про вибір забудовника: як перевірити його самого і новобудову, що з документами, на що звернути увагу на сайті. Стаття велика, тому що справа серйозна.

Перевіряємо сайт забудовника

Сайт забудовника або конкретної новобудови — перший пункт, за яким можна відразу відсівати забудовників. На сайті шукайте документи про компанії, про новобудову і фотографії з будівництва або трансляцію з веб-камери. Детально дiзнатися про забудовникiв Львова можна тут https://vdoma.online/developers.

Документи про забудовника

Без установчих документів не може працювати жодна компанія. Обов’язковий мінімум:

  1. Статут.
  2. Свідоцтво про реєстрацію.
  3. Свідоцтво про постановку на податковий облік.
  4. Виписка з ЕГРЮЛ.

Якщо ці документи є на сайті забудовника — добра ознака, немає — не смертельно, запросите копію на етапі 2.

Через сайт податкової служби перевірте дату реєстрації забудовника. Подивіться, чи відповідає фактам реклама забудовника. Якщо побачите нестиковки, запитайте у забудовника, якими документами він може обґрунтувати ці розбіжності.

Документи забудовника повинні бути бездоганними

Головні два документа пристойною новобудови — дозвіл на будівництво і проектна декларація. Вони повинні бути на сайті: шукайте розділ «Документи» або, на мові чиновників, «Дозвільна документація».

Дозвіл на будівництво видає адміністрація району чи мерія, без нього забудовникам заборонено будувати будинки. Ще до початку будівництва держава перевіряє забудовника, щоб захистити пайовиків від покупки квартири в неіснуючому будинку. Проектну декларацію забудовнику становить сам, завіряє печаткою і підписом директора. У ній вказує важливі для покупця відомості: фінансові ризики, терміни будівництва і опис новобудови.

Читай еще!  Вощина: особенности и советы выбора аксессуара для пчеловода

Терміни будівництва

Термін будівництва будинку в першу чергу залежить від технологій, за якими його будують. Самі швидкого спорудження — панельні, які збирають з готових плит з заводу, як з конструктора. Їх будують за 7-10 місяців. Монолітно-каркасні будинки будують довше: 1,5-2 роки. Саму коробку будинку роблять швидко, але потім потрібно заповнити стіни цеглою або блоками, за рахунок цього терміни збільшуються. Найдовші — цегляні будинки, так як кожну цеглинку кладуть окремо. Цегляну новобудову від фундаменту до здачі роблять за 2,5 року.

Подивіться на терміни в проектній декларації. Адекватний забудовник розраховує термін будівництва в залежності від технології і додає запас в один рік на форс-мажори — наприклад зміну підрядника або сувору зиму. Разом: будинок будуватимуть не менше півтора років, але не більше 4 років, з усіма запасами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *