Статьи

Як вибрати повербанк для заряджання ноутбука?

Дуже хотілося б підключити розряджений ноутбук до першого пауербанку, що трапився, і … далі насолоджуватися життям. Можливо, у майбутньому так і буде. А поки знайти зовнішню зарядку для ноутбука не так просто. Навіть пауербанки, які призначені саме для поповнення заряду ноутбуків, можуть не підійти до конкретного з них. Тому далі ми розглянемо, які характеристики повинні мати портативні акумулятори для ноутбука і розберемо кілька прикладів таких пристроїв. Якщо вам потрібен ємкісний павербанк для зарядки ноутбуку, то радимо перейти на сайт.

Чому ноутбук не можна заряджати від будь-якого пауербанку

Основна причина цієї несправедливості полягає в тому, що спочатку мобільні батареї були розраховані не на ноутбуки. Перші прототипи сучасних пауербанків були маленькими капсулами Power Tube з пальчиковою батареєю всередині. Показали їх світові в 2001 році, але подальший розвиток і небувала популярність прийшла до зовнішніх акумуляторів через кілька років зі стрімким зростанням кількості телефонів і смартфонів. А для останніх велика потужність не потрібна.

Лише зі зростанням популярності пауербанків заговорили і про девайси для ноутбуків. Але для них довелося створювати нові зовнішні акумулятори — з більш потужними та важкими батареями та з більшими вихідними характеристиками (їх ми розберемо нижче). Коштують такі пристрої дорожче, тому і не можуть поки що потіснити рядові пауербанки для смартфонів. Більше того, для заряджання ноутбука від пауербанку ці пристрої мають бути сумісні. Про це ми й поговоримо далі.

Якими характеристиками має володіти Power Bank для ноутбука

Роз'єми

Ноутбук — пристрій потужний, так що його не вдасться заряджати через стандартний порт USB і чому. Стандарти USB з'явилися ще в 90-х роках минулого століття. З того часу розробили безліч різновидів USB-портів, наприклад, USB 2.0 Type A Plug або USB 2.0 Type B Jack. Але всі вони розраховані на малу потужність у кілька одиниць, що не підходить таким потужним пристроям, як ноутбуки. Та й потужність гаджетів невпинно зростає рік у рік. Тож розробники вирішили полегшити собі життя створенням нового стандарту та універсального роз'єму із запасом потужності. Так з'явився стандарт USB 3.1 та роз'єм Type-C, розрахований на струм потужністю 100 Вт.

Читай еще!  Где заказать печать визиток?

Але наявність в ноутбуці двостороннього порту Type-C стандарту 3.1 не гарантує його роботу від пауербанку, оскільки потрібен кабель, що ще підтримує цей стандарт. Якщо пауербанк для ноутбука якісний та комплектується власним кабелем названого типу, то все гаразд. Але за його відсутності купувати кабель варто з обережністю, тому що 100 Ват — це не жарти! Технічно кабель Type-C можна зробити так, що він буде відповідати навіть стандарту 2.0, а не просунутому 3.1, чим часто користуються виробники дешевих проводів. Кабелі Type-C за пару сотень рублів можуть бути зроблені за старими стандартами з обмеженнями потужності і швидкості, що випливають звідси. У кращому випадку вони не дадуть заряджатися ноутбуку, а в найгіршому можуть спалити його. Кабель із зарядкою через USB Type-C повинен бути сертифікованим та відповідати необхідним умовам заряджання.

Сила струму та напруга

Пауербанки, що присутні на ринку, здебільшого розраховані на зарядку телефонів, смартфонів, фітнес-браслетів та іншої малопотужної техніки. Тому їхня вихідна напруга найчастіше становить 5 Вольт, тому що це найбільш поширене значення для сучасних девайсів. Струм для їхньої зарядки також використовується невеликий — близько одного ампера. Але ноутбук за таких скромних параметрів заряджатися не буде. Йому потрібна вихідна напруга більше 12 В. Зауважимо, що багато сучасних ноутбуків потребують напруги 15-20 В, так що пауербанки нерідко оснащують перемикачами на 16 і 19 В.
 
Струм для заряджання потужного ноутбука також має бути вищим, ніж для планшетів або смартфонів (в середньому від 3А). Наприклад, в універсальному пауербанку Pitatel NPS-153 максимальний вихідний струм становить 4,75 А, а модель MAXOAK K2 Laptop Power Bank може видавати до 5 А. Якщо струм буде набагато меншим від того, що вимагає пристрій, то в кращому випадку ноутбук заряджатиметься довго . Тоді ні про яку роботу на ноутбуці в процесі його заряду від пауербанку не йдеться. Зовнішній акумулятор може зреагувати на перевантаження струмом і вимкнутись.

Читай еще!  Десять витаминов, необходимых для продления молодости

Місткість

Цей параметр теж має значення, адже ноутбуки споживають багато енергії та мають досить ємні батареї. Зовнішні акумулятори для заряджання ноутбуків зазвичай мають ємність понад 10000 мАг, тоді як середньостатистичні пауербанки для заряджання телефону або смартфона можуть мати ємність менше 5000 мАг. І оскільки останні спочатку розраховані на малопотужні гаджети, у них і вихідні параметри напруги та струму невеликі. Не забуватимемо, що жоден Power Bank для ноутбука не передасть всю ємність через неминучі втрати енергії під час її перетворення. Наприклад, при ємності 20000 мАч новий пауербанк може віддати лише близько 14000 мАг (див. нижче таблицю втрат при заряді USB).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *