Дом и интерьер

Які найкраще вибрати дрова для топки?

Найкращі породи дерева для заготівлі дров

Кращими дровами для топки є листяні породи, що мають щільну структуру волокон. Вони мають властивості тривалого горіння, відмінну тепловіддачу. До них відноситься деревина дуба, липи, вільхи, берези, ясена та інших дерев. До цілком придатних для опалення зараховують і плодові дерева. Такі дрова чудово підійдуть для каміна або коптильні, тому що вони дають особливий приємний аромат.

Потрібно відзначити, що хвойна деревина горить теж добре, але має властивість диміти і давати багато кіптяви завдяки своїй високій смолистості. Крім цього, вона швидко прогорає, віддаючи недостатню кількість тепла. Замовити дрова по гарній ціні ви можете тут https://drova-kiev.in.ua/ua/tverde-palivo/drova-koloti/hotyanivka.

Листяні породи

Щоб точніше знати, вибір яких саме дров стане оптимальним, непогано для початку розглянути види листяної деревини окремо, і отримати інформацію про їх характеристики, важливі саме з точки зору процесу опалення.

1. Дубові дрова

Деревина дуба має тверду структуру, тому досить довго горить, маючи при цьому чудову тепловіддачу, яка перевершує за цією властивістю практично всі інші породи. Вона коштує досить дорого, але економна у використанні — її витрата для обігріву будинку набагато нижча, ніж при топці іншими дровами.

Для опалення приміщень добре підходить дуб середнього віку — його деревина максимально володіє всіма вищеописаними якостями.

Деревина дуба видає при горінні терпкий приємний лісовий аромат та чудовий жар. При топці дубовими дровами каміна в приміщенні створюється особлива оздоровлююча атмосфера, оскільки пара, що виходить від полін дуба має доведені лікувальні властивості.

Читай еще!  Кухні на замовлення у Львові та інтер'єрні проєкти

Потрібно відзначити, що справжня італійська піца готується тільки на дубових дровах, але в Італії знайти такі дрова досить складно, тому вони там особливо цінуються. Подібні якості притаманні ще декільком видам деревини від плодових дерев – це яблуня та груша, вирощені до певного віку.

2. Березові дрова

Деревина берези має особливі якості і цінується з давніх часів. Нею воліють топити лазню знавці традицій, тому що березовий жар дезінфікує приміщення та дає чудовий аромат. Крім цього, береза ​​має оздоровчі якості — лазня, протоплена нею, добре допомагає позбутися простудних і хронічних захворювань органів дихання.

Однак, необхідно враховувати, що березові поліни втрачають свої чудові риси вже через два роки після спила дерева. Вони швидко починають псуватися і стають трухлявими всередині, а значить, не будуть давати тієї спеки, яку одержують від свіжого та просохлого дерева.

І березова кора, і сама деревина містять велику кількість дьогтю, а він є своєрідною вуглецевою сполукою. Воно дозволяє дереву швидко спалахувати, інтенсивно горіти, майже не залишаючи відходів у вигляді золи.

Іноді з березових полін роблять лучинки, які використовують для розпалювання інших дров, що мають більш «важку» структуру волокон.

Береза ​​дає відмінну тепловіддачу, яка перевищує кількість енергії, що віддається осиною або сосною, на 25-28%.

3. Дрова з вільхи

Вільхові дрова можна дізнатися відразу ж за мальовничим забарвленням деревини. Вона може мати насичений охристий, помаранчевий, блакитний і навіть густо червоний колір – відтінки залежать від конкретної породи дерева, яких налічується близько 25-ти.

4. Дрова з липи

Липова деревина має свою особливість — вона досить довго і важко розпалюється, але потім дуже інтенсивно горить, швидко нагріваючи піч. Липа має цілющі властивості, і її так само, як і березу, застосовують для протоплювання російських лазень. Раніше, затоплюючи лазню липовою деревиною, до неї додавали кілька ложок меду — цю ароматну пару використовували для лікування старих ран, що не гояться, і хвороб дихальних шляхів і легень.

Читай еще!  Что следует учитывать при покупке Bluetooth-колонки

5. Осинові дрова

Дрова з осики, в основному, мають ті ж властивості, що і вільхові — вони здатні руйнувати сажу в димовідвідній трубі. Саме по собі це дерево майже не дає диму і кіптяви, а своїми випарами, що виділяються, здатне розпушити відкладення сажі, які, відокремившись від поверхні димаря, обсипаються в піддувало і топку, звідки їх легко видалити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *